Agata Klimczak

Urodzona w 1989 roku Agata Klimczak to młoda aktorka, studiująca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, kierunek aktorstwo dramatyczne, specjalizacja wokalno- aktorska. Ma w swoim dorobku artystycznym występ w finale na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na konkursach poświęconych twórczości Czesława Niemena i Agnieszki Osieckiej oraz dwukrotne Grand Prix na Festiwalu Herbertowskim w Lublinie. Absolwentka Szkoły Muzycznej im Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
Obecnie mieszka w Krakowie, ale pochodzi z Lublina. Tam od dzieciństwa uczyła się gry na fortepianie i śpiewu (alt/mezzosopran), a równocześnie odnosiła sukcesy sportowe (piłka ręczna i nożna). Interesowała się też modelingiem i fotomodelingiem. W czasach licealnych wraz z pianistą Dariuszem Kwiatkowskim założyła zespół muzyczny Kształty Słów specjalizujący się w autorskich opracowaniach wierszy takich poetów jak Asnyk, Stachura, Norwid oraz Gałczyński.
Niezależnie od studiów w krakowskim PWST związała się ze środowiskiem artystycznym Krakowa. Występuje w spektaklu ze słowami Beaty Korybko i z muzyką Piotra Opatowicza „Na karuzeli kręci się życie” oraz w spektaklu ze słowami Marcina Urbana i z muzyką Barbary Leśniak „Dokąd idziesz człowieku” (spektakl został zaprezentowany w ramach festiwalu „Krakowskie Miniatury Teatralne” w lipcu 2010 r.). Oprócz tego wraz ze swoim zespołem ,,Kształty Słów” koncertuje regularnie w kawiarniach artystycznych Krakowa.

Źródło: kultura.lublin.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: